Sekcją dla juniorów opiekują się:

  • trener PZSS – Tomasz Czopek (tomaszczopek77@gmail.com) 
  • nauczyciel klas mundurowych ZS3 – Mariusz Marek (mmpost76@gmail.com)

 

 

 


 Akademia Strzelecka  ma na celu rozwijanie zainteresowania   sportem strzeleckim  wśród dzieci i młodzieży. Na spotkaniach uczymy zasad bezpieczeństwa obowiązujących na strzelnicach oraz podstaw techniki strzeleckiej. Najlepsi ze strzelców mają możliwość dołączenia do naszej elitarnej Puławskiej Kadry Juniorów  która to bierze udział w zawodach rangi wojewódzkiej i ogólnopolskiej z ramienia Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego. Jako licencjonowani zawodnicy nasi kadrowicze startują w barwach największego w woj. lubelskim  klubu strzelectwa sportowego  /KSS Patron/ który to wspiera ich wydatnie finansowo (pełny zwrot kosztów uczestnictwa w zawodach) jak i  materiałowo (zakup broni i osprzętu do treningu). Osoby prowadzące sekcje jako instruktorzy pracują na jej rzecz społecznie.

Puławską Kadrę Juniorów Polskiego Związku Strzelectwa Sportowego w chwili obecnej współtworzą:

1 .Jakub Superson 

2. Bartłomiej Kupczyk 

3. Mateusz Wróbel

4 ……

Członkostwo w Kadrze jak i udział w zawodach jest dla zawodników bezpłatny!

Warunkiem kluczowym aby dostać się i pozostać w Kadrze jest powtarzalne osiąganie na treningach  oraz zawodach wyniku minimum  400/600 pkt. 

———————————————————————————————————————————————-

21 stycznia 2018r. w Lublinie rozegrana została I Runda Wojewódzkiej Ligi w strzelaniu z broni pneumatycznej. W kategorii juniorów trzech chłopców w wieku 16-18 lat reprezentowało naszą nowo powstałą zamiejscowa młodzieżową sekcje strzelecką  KSS „PATRON”. Zawody te rozpoczynają cykl imprez, na których strzelcy naszego województwa  przygotowują się do takich imprez jak  Mistrzostwa Województwa; Puchary Polski; Mistrzostwa Polski oraz Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży, która jest najważniejszym startem w roku dla młodych strzelców w kategorii  Juniorów Młodszych.

 Nasi zawodnicy w kategorii Kpn 60 Juniorzy po pierwszej rundzie klasyfikują się następująco: Jakub Superson 4 miejsce, Bartek Kupczyk 6 miejsce, Mateusz Wróbel 7 miejsce. W klasyfikacji generalnej zajmują kolejno 28, 36,43 miejsce w województwie. Szczególnie obiecująco wygląda  występ Kuby co potwierdzają również trenerzy z innych klubów.

W rundzie drugiej planujemy wystawić 5 zawodników w tym juniorki.

Udział w zawodach o tak dużej randze to dla strzelców z Puław duże wyzwanie i nobilitacja. Strzelectwo w Puławach dopiero raczkuje – mówi Mariusz Marek opiekun strzelców. Dopiero od jesieni szkolimy młodzież do zawodów o tak dużej randze. Mamy jeszcze olbrzymie braki sprzętowe i technicznie ustępujemy klubom z naszego województwa. To jednak nie zraża młodych kadetów do strzelectwa i my to im udostępniam dzięki wsparciu KSS „PATRON” z Krasnegostawu.

Zawody odbywały się w pełnej konkurencji juniorskiej. Każdy z zawodników miał do oddania 60 strzałów, po dwa strzały do tarczy na dystansie 10 m w postawie stojącej.

– Cieszę się, że w naszym mieście możemy trenować strzelectwo na najwyższym poziomie. Mam też nadzieję, że znajdą się instytucję , które zechcą wesprzeć tworzącą się sekcję strzelecką dla juniorów w Puławach.

 

 

 

Wojewódzka Liga w Strzelaniu z Broni Pneumatycznej 2018r.

 

• I runda – 21 styczeń 2018r

Nasi zawodnicy w kategorii Kpn 60 Juniorzy po pierwszej rundzie klasyfikują się następujaco: Jakub Superson 4 miejsce, Bartek Kupczyk 6 miejsce, Mateusz Wróbel 7 miejsce.

.

• II runda – 18. luty 2018r.

• III runda – 22 marzec 2018r.